Духовный (социальный) рост (продолжение)

[TheChamp-Sharing]

Поделитесь с друзьями данным видео

Опубликовано: 29 Мар. 2010 г.


І. Визначення дитинства

Коли людина приймає Христа, вона стає новонародженою дитиною. Дуже багатьох речей потрібно вчитися: жити по слову, молитися, слухати голос Божий, служити дарами та ін. На все це потрібен час, зусилля і наполегливість. Від самої людини залежить, скільки часу потрібно, щоб вирости. Це може бути 1-2 роки, а може бути десятки років. Люди можуть бути духовними дітьми і через рік, і через 10 років. Ваш духовний вік визначає не час, скільки ви віруючий, а духовний ріст в Господі.
Але загалом, діти — це особливий народ. Діти — прощені, пізнали Небесного Отця. Дитячий духовний вік — це час першої любові.
Діти легко довіряють і досить наївні, мабуть в цьому їхня радість!
Вступ.

Відколи людина приймає Ісуса Христа, вона набуває нову сім’ю — духовну. Перші християни організовували домашні групи. Ніяких церковних споруд тоді ще не було. Зібрання вони робили по домівках, де мали спілкування, де молилися і проводили час в навчанні і ламанні хліба, підбадьорювали один одного і відгукувались про любі потреби. Це життя Церкви можна порівняти з сім’єю. Через декілька століть, Божий народ перестав бути сім’єю, ставши організацією. Близькі, сімейні відносини між християнами поступились місцем офіційним зібранням, що відбувалися в спеціальних спорудах, що називались «Церквами”. Але ми не можемо будівлю називати»Церква”.

Біблія говорить (І Ів 2:12-14), що є духовні діти, духовні юнаки, духовні батьки. Духовний рівень у різних християн різний: це видно з того, які в них цінності, і як вони живуть.

Хто такі духовні діти? Гал. 4:19

І. Визначення дитинства

Коли людина приймає Христа, вона стає новонародженою дитиною. Дуже багатьох речей потрібно вчитися: жити по слову, молитися, слухати голос Божий, служити дарами та ін. На все це потрібен час, зусилля і наполегливість. Від самої людини залежить, скільки часу потрібно, щоб вирости. Це може бути 1-2 роки, а може бути десятки років. Люди можуть бути духовними дітьми і через рік, і через 10 років. Ваш духовний вік визначає не час, скільки ви віруючий, а духовний ріст в Господі.
Але загалом, діти — це особливий народ. Діти — прощені, пізнали Небесного Отця. Дитячий духовний вік — це час першої любові.
Діти легко довіряють і досить наївні, мабуть в цьому їхня радість!
За нестачею досвіду і практики, вони не завжди правильно міркують, говорять, чинять. Легко йдуть на ризик, не усвідомлюючи кінцевий результат. Так, як вони, ще не зрозуміли наскільки складна штука — життя і так, як вони не є ще самостійними, то за ними потрібно постійно наглядати.

Приклад:

— Мама дуже хвилюється, коли бачить дитину з ножицями. Дитина не може відрізнити добре використання ножиці від небезпечного. Дитина не може усвідомити небезпечність своїх дій.

— Не бачу зла дивитися телепрограми, слухати світську нормальну музику, вживати круті слова, — інші християни це ж роблять!!

— Я йду в церкву щоб мені послужили.

— Ми хочемо проповідь і чим по-простішу. Ми люди прості! Нам дай притчу, історію, переказ, і Амінь. Тоді ми зрозуміли. Але пора вже переходити до того, що заставляє думати, міркувати, напружувати сили.

— Нам треба рухатися від основних істин про спасіння (Євр.5:12) Звичайно не забувати їх і не відступати від них.

4. Залежні — діти вчаться як залежати від Бога, про Бога вони знають, як про Отця і це підкреслює цю залежність. Це продовжується на всіх етапах християнського життя.

5. Нестабільність — характерна для новонавернених.

6. Безтурботність, задоволення, радість (приємне бігання по теплій водичці)

7. Діти: не розуміють добре Писання; «Мене ніхто не любить!», у них часто немає часу для молитви, «у мене багато проблем».

Автор Євреїв каже своїм слухачам: «ви не можете розрізняти добре від злого, отже ви не можете бути духовно дорослими людьми”.

Додаток до розділу:

Шість основних характеристик дитячості:
Перш усього, поведінка дитини спонтанна. Діти володіють особливим почуттям свободи, що дозволяє їм піддаватися миттєвим бажанням.
По друге, діти живуть очікуванням дорослішання, вони впевнені, що життя подарує їм багатий досвід.
В-третіх, діти вміють задавати прості, але самі важливі питання: хто зробив Бога? що відбувається з людьми після смерті? Діти не соромляться задавати нестандартні питання, так як, на відміну від дорослих, вони не бояться показатися нерозумними.
В-четвертих, діти ще не вспіли розучитися щиро виражати захоплення чи подив. Пам’ятаю, як я показував своїм дітям неважкий картковий фокус і як в них мимоволі порозкривалися роти від захоплення і подиву! Навіть у простих розіграшах діти вгадують чудо.
По-п’яте, діти „довіряють” життю. Є багато ситуацій, які нас, дорослих, лякають і відштовхують, для них здаються захоплюючими і цікавими.
Вкінець, діти люблять грати. Будучи здібними перетворювати в гру що завгодно, вони вміють насолоджуватися життям і сміятися над ним. Ми, дорослі, особливо християни, схильні сприймати себе і те, що з нами відбувається, надто серйозно. Так, життя і віра — це серйозно, але вони не виключають можливості сміятися, шуткувати і грати. В Талмуді сказано: „Людині прийдеться дати відповідь за кожен день, яким вона могла насолоджуватися і не зробила цього”. Зростати у Христі значить заново вчитися мистецтву бути дитиною”.

ІІ. Щоб вирости потрібен час. (Євр.5:11-14) — прочитати.

Порівняння біологічного і духовного життя:

1. Ви народилися як немовля — ви духовне немовля.

2. Ви розвиваєте тіло
(навчання, праця, досвід) — потрібно розвивати органи почуттів, необхідних для життя          Царстві Божому.

3. Потрібно 18 років, щоб стати дорослим   —  духовний ріст не з однаковою швидкістю

4. Деякі хр. з «великим стажем” — насправді духовні немовлята. ( легко спокушуються, знемагають, моляться       за  задоволення тільки своїх потреб.)


Застереження — духовний закон: „Хто швидко піднявся, той швидко і впав”.

Це ненормально, коли діти носять 50 кілограмові мішки, тобто починають залучатися до справ, що їм ще не під силу.

Бог створив Дитинство, Юність і на ці періоди визначив час. Дитина буде зрілою і щасливою, коли вона пройде в повні ці періоди, насолодиться ними. Не потрібно спішити стати дорослими.

ІІІ. Щоб вирости потрібно відповідно харчуватися.

Тіло поступово росте через вживання продуктів харчування. По мірі зростання потрібно переходити від молока до твердої їжі. Біблія згадує нам два види духовної їжі: молоко, тверда їжа.

Раціон немовляти — вбирати в себе „духовне молоко” — «Слово правди” (Євр. 5:13) вчення про праведність — знання нашого положення перед Богом — ми праведні у Христі.

Але ми повинні розуміти, що ті, хто живе на молоці, в полі робить не будуть. Чи не так!

Дорослі споживають тверду поживу і як результат, мають чуття привчені звичкою розрізняти добро і зло.

„Молоко Слова Божьего всегда хорошо на вкус, но твердая пища Библии делает нас сильними”.

Отже, дитина повинна зростати, але тут важливо враховувати ще один момент: немовлята не можуть годувати себе самі, їм необхідна допомога дорослих.

Поради:

 Щоб рости духовно потрібна їжа — Слово Істини. Тому, вивчення Писання є найважливішою умовою росту.  

Найшвидше і найкраще ріст відбувається в вивченні Слова з іншими віруючими. Писання вчить , що ми повинні будувати один одного. Грецьке слово «Ойкодомео” значить направляти, підтримувати, підбадьорювати, намагання принести користь один одному. (користь домашніх груп)

Ви можете запитати: «А чим інші християни можуть нам допомогти?”

Приклади допомоги:

1. Укріплять вашу віру в те, що ви дитя Боже;

2. Допоможуть вам скинути «тягарі” минулого життя;

3. Підтримка в важкі для вас хвилини життя;

4. Пояснення Писання;

5. Молитва за оздоровлення, оновлення, хрещення Святим Духом і т.д.

Духовні діти можуть розраховувати на ці речі, від «батьків” і «юнаків”

VІ. Ще один важливий момент,  «дитинства”. Діти люблять, коли їм щось дають. Правда — ж.

І часто діти настільки звикають, що їм дають, що виростаючи все ще чекають, щоб їм давали. По часу, вони вже самі можуть давати, але….


Духовні діти! Не привикайте тільки брати!

Навчайтеся ділитися з іншими тим, що Бог вам дав, відкрив, навчив. Тоді вас можна бути назвати дорослими.

Не тупцюйтесь на місці. Рухайтесь вперед. Вчіться ходити «в Господі”.

Приклад: » Великий обман диявола” — » досить”.

Бог сказав Лоту: а) не обертайся; б) не зупиняйся.
Прочитати Гал.4:19

Підсумок:

1. Вивчайте Писання разом з іншими;

2. Зростайте в Христі;

3. Вчіться служити іншим : Щоб не були ми малолітками (ЕФ. 4:16); — щоб не були безпечними; — щоб не були безвідповідальними; — щоб не були безплідними; — щоб не були без праці; — щоб не були безпомічні — діти часто безпомічні. Часто християни нароблять „ділов” і не знають як вийти з положення. Треба пресвітер, сповідь і т.п. Але тобі треба твердо знати, що якщо ми визнаємо гріхи, то Він Вірний і Праведний і простить нам наші провини ; — щоб знали що є добро і що є зло.

                                                                                                                         Олександр Трофімчук