Дух Святий даний назавжди

Поделитесь с друзьями данным видео

Опубликовано: 10 Дек. 2009 г.


Чи залишає Дух Святий християнина котрий грішить?

Дух Святий даний назавжди

Вступ.

Дух Святий є дуже цінним скарбом в житті людини. Бо все те добре, що ми маємо, це все завдячуючи Духу Божому. Без Його праці і допомоги ми були б нікчемними грішниками.

1. Роль Духа Святого в процесі відродження.

«Хто не народиться згори, не може побачити (ввійти) Царства Божого» — Ів.3:3-5
Хто ж народжує людину до духовного життя? — Звичайно, Дух Святий.
Отже, Дух Святий народжує і звичайно ж, поселяється у серці кожного віруючого, без огляду на назву віровизнання, в якій людина навернулась. Дух Святий живе в баптистах, лютеранах, п’ятидесятниках та навіть деяких інших деномінацій.
Кожен, правдиво віруючий, має в собі Духа Святого. „А ви не в тілі, але в дусі, бо Дух Божий живе в вас. А коли хто не має Христового Духа, той не Його”. (Рим 8.)
Зауважте, ми не говоримо тут, що кожен віруючий автоматично є хрещений Духом Святим. Є різниця поміж наверненням (народженням від Духа) і хрещенням Духом Святим (одягненням силою згори). Тому не кажіть, браття п’ятидесятники, вашому другові, який є баптистом, що він не має Духа Святого.
Бо текст І Кор. 12:12-13 — говорить, що кожен християнин був хрещений Духом (народився від Духа) в тіло Христове, тобто Церкву. Цей християнин або є частиною цього тіла (Церкви), або зовсім не належить до нього.
Без Духа Святого людина не може прийти до Христа, не може покаятись і народитись в нову сім’ю. Все це робить Дух Святий!
Ще один важливий момент: народитися згори людина може тільки один раз. Тільки один раз Дух Святий може ввійти і створити в серці людини Свою оселю.

2. Роль Духа Святого в житті християнина.

Дух Святий направляє віруючих до духовного зростання. В поняття духовного росту входять такі вирази Біблії, як: святе і переможне життя в Ісусі Христі, постійні духовні переміни, зріст в образ Христа, виростати в „мужа досконалого”, виявлення і практика духовних дарів та багато іншого.

3. Окремо хочу виділити думку, що керівництво та допомога Духа Святого є секретом перемоги над гріхом

(тілесними пожадливостями) Рим. 8:1-14.
Це і є процес освячення — день за днем йти до святого і переможного життя в Ісусі Христі.
Варто зауважити, що існує розповсюджене заблудження у цьому питанні.
Деякі проповідники навчають так : «коли ти не грішиш ти святий і праведний перед Богом, а коли згрішив, – то вже перестаєш ним бути”, або цю ж думку по-іншому: „Дух Святий залишає християнина котрий грішить!”
Звичайно, така постановка питання звучить логічно. Можливо і логічно, але не по-біблійному!

Виникає питання: Що ж тоді стається, коли християнин грішить?
Відповідь: Дух Святий ображається і не проявляє Свою силу і керівництво.

Давайте докладніше розглянемо цю думку.

По-перше, Ви можете противитися Духу.
Люди, про яких говориться в Дії Ап. 7:51 –ретельно виконували релігійні постанови, але противилися наказам Духа. Кожний раз, коли ми чуємо голос Духа Святого і не коримося, ми противимося Йому;
По-друге, Ви можете причинити скорботу Духу Святому, засмучувати Його.
Ми засмучуємо Дух Святий своїм невдоволенням і гнівом, криком і лихослів’ям, злобою і уразливістю, -наприклад до членів своєї сім’ї. (Еф. 4:30-32)
По-третє, Ви можете угашати Дух.
Гасити Його вогонь, не давати йому розгорятися. Сумно, коли людина свідомо угашає в собі і без того слабий вогник Духа Святого; (І Сол. 5:19)

4. Отже, Дух Святий може бути засмученим, зневаженим та часто вгашається,

але продовжує перебувати у віруючому. Але так продовжуватись безкінечно не може! Одного разу, Дух Святий, все-таки може залишити людину. Біблія називає це „хулою Духа Святого”, або „самовільним гріхом”. (Євр.10:26) Зауважу, що це не стається раптово, Бог ще довгий час проявляє Своє милосердя, бо „не бажає щоб хтось загинув”.
Після цього, Дух Святий більше ніколи не буде працювати з такою людиною: більше не буде докоряти за гріх, вести до покаяння, допомагати перемагати гріх та багато ін. Для прикладу, тут доречно, було б згадати слова Ісуса про вимиту свиню, що знову йде валятися у багнюці, або ж про дім, з якого вийшов нечистий. Цей дім став чистий, прибраний, але по деякому часу туди вернувся нечистий з сімома злішими від себе; „і буде такій людині хуже, ніж раніше”.

Висновок: В той момент, коли ви просили Ісуса Христа стати вашим Спасителем і Господом, вам був подарований великий подарунок — Його Святий Дух. Бог подарував Його назавжди, а не тимчасово. Дух Святий ніколи не залишає вас, постійно перебуваючи в вас.
Більше того, воля Божа полягає в тому, щоб замість того, щоб засмучувати Духа, ми ним наповнялися безперестанку. (Еф. 5:18).

Автор: Олександр Трофімчук